Domy z bali. Projekty domow. Cena w Polsce.


Drewno jako materiał budowlany było używane od niepamiętnych czasów i nie ma godnej alternatywy nawet w obecnym czasie. Na Zachodniej Ukrainie architektura drewniana od dawna słusznie nazywana jest sztuką, a monumentalne zabytki architektury drewnianej, które zachowały się tam mimo imponującego wieku, podziwiają ich konstruktywną świetnośću i ekspresyjnośću architektoniczną.

Najczęściej budujemy domki drewniany z bali - kłód lub drewna, używając drewna iglastego (świerk, sosna, smereka, modrina, cedr). Wybór ten nie jest przypadkowym, ponieważ te drewna charakteryzują się bardziej jednorodnom strukturą, w wyniku - kłody są lepsze połączone ze sobą i nie powodują konstrukcję rezonansowej. Oprócz tego, dzięki żywicy znacznie zmniejsza ryzyk grzybicy i zgnilizny. Jak pokazuje praktyka, sosna, rosnąca w najbardziej północnych regionach kraju, gdzie drzewa rosną wolniej i nie pękają, ma wyjątkową wytrzymałość i właściwości izolacji cieplnej.

Do budowy drewnianych domów z bali nasza firma używa prostych i długich kłód, które są zbierane w zimie. Są mniej podatne na pękanie i nierówny skurcz w porównaniu z kłódami zbieranymi latem, mają mniej wilgoci, nie są pod wpływem grzyba i nie stają się niebieskie z wilgoci.

Grubość ścian planowanego budynku zależy od warunków klimatycznych w obszarze budowy. Przy temperaturze -40 °C zimą średnica zaokrąglonego pnia powinna wynosić co najmniej 20-25 cm. Biorąc pod uwagę fakt, że na Ukrainie dzisiaj temperatura rzadko spada poniżej 30 stopni - zaleca się budowanie domów z bali o średnicy 18-21 cm - to te rozmiary, które domyślnie ustawiamy w programie, aby dokonać ogólnej oceny. 

Деревянные дома в сруб. Проекты коттеджей.Деревянные кафе, гостиницы и рестораны. Комерческая недвижимость.Деревянные бани и сауны в сруб из оцилиндрованного бревна и бруса.

W przeciwieństwie do dzikich kłód, których różnica średnicy pokładu na przeciwnych końcach może osiągnąć 5 centymetrów - kłoda, która została przetworzona metodami fabrycznymi (zaokrąglowanie i skalibrowanie) jest taka sama po obu stronach i ściślej przylega do platformy podparcia.

Budowa drewnianych domów - cechy technologiczne:

Przecinamy ściany drewnianego domu z suszonych bali, instalując ich na specjalnym dębie, przetwarzanym antyseptykami i opaskami ognioodpornymi. Pierwszy rząd składa się z półpokładu i aby zapewnić stabilność całej konstrukcji nośnej wszystkie kolejne rzędy są zbudowane z bali o tej samej średnicy. Na każdoj belce następuje wyrównanie aby zapobiec pękaniu kłód w całym obszarze. Ponadto specjalne wyposażenie wybiera podcięcie, w którym zamocowany jest holowany hol, juta lub mech naturalny. Jakość wszystkich chat jest uzależniona od jakości wszystkich rowków (podcięć). Czym gęstsza jest egzekucja, tym cieplejszy dom będzie i tym mniej wilgoci się do niego dostanie. Jeżeli rowek nie pasuje ciasno do paczek lub tylko przylega do krawędzi, istnieje duży ryzyko zwiększonego i nierównomiernego osadzania całej konstrukcji drewnianego domu, a nawet w niektórych przypadkach jego pochylenia

Соединение бревен - в лапу (сверху) и в обло (снизу)

Następnym ważnym punktem w konstrukcji drewnianych domów jest technika łączenia ścian w narożach - są dwa sposoby:

1. Połączenie "w łapę" - tym cięciem powstaje kąt klasyczny, bez wystających z niego kłód. Jest chłodniejszy, a biorąc pod uwagę sposób jego połączenia - "jaskółczy ogon" - istnieje duże prawdopodobieństwo jego pęknięcia, a w konsekwencji uszkodzenia całej konstrukcji budynku. 

2. Połączenie "w oblo", czyli z resztą - końce pokładu wystają w rogach na pewną odległość (utrata drewna w jednym rzędzie ściany wynosi od 30 do 70 centymetrów). Zalety są oczywiste - o wiele cieplejszy budynek i piękny estetyczny wygląd. Nasze projekty domów uwzględniają przede wszystkim tę metodę łączenia w rogach.

Gdy dom z bali całkowicie usiądzie i wyschnie, wszystkie szwy między kłody zostaną poddane uszczelnieniu - wypełnieniu juty lub pakla. Aby zapewnić nienaruszoną konserwację drewnianego domu przez dziesięciolecia, nad uszczelnieniem, niezależnie od tego, czy występują pęknięcia, czy nie - konieczne jest zastosowanie specjalnego, bardzo wytrzymałego uszczelniacza. Na rynku istnieje tak wiele z tych produktów, ale to wszystko - czy to jest pochodzenia ukraińskiego, lub, na przykład, fińskie i niemieckie nie są nawet blisko do odpowiedniej amerykańskiej firmy Perma Chink, zatwierdzonej jako uszczelniacz przez dziesięciolecia. Takie uszczelniacze są jednogłośnie stosowane przez Kanadę i Stany Zjednoczone - gdzie domy z bali  są od wieków. Radzimy ih kupować naszym klientam. Z ceną w 2-3 razy wyższą niż w konkurentów te uszczelniaczy nie pękają po 3-5 latach, ale wykonują swoje funkcje ochronne nawet po 20-30 latach. Jak wiesz, skąpiec płaci dwa razy. Dodaj do tego koszt prac uszczelniających, za które będziesz musiał zapłacić za każdym razem - a otrzymasz cenę dziesięciokrotnie większą za wstęp, w połączeniu z wysokim ryzykiem uszkodzenia całej drewnianej konstrukcji.

Русская (сверху) и канадска чаша (снизу)

Nie mniej ważny niuans, na który powinien zwrócić uwagę ten, którzy wybiera projekty domków lub już zaczyna montaż drewnianego domu z bali, to jak wyciąć miseczki, aby połączyć kłody podczas łączenia metody "na oblę." Do tej pory praktykowane są następujące rodzaje misek (z wyjątkiem norweskiej miski, która jest używana do przewozu):

1.       Miska tradycyjna (rosyjska) - ma kształt półkolisty, którego rozcięcie jest możliwe zarówno na specjalnym sprzęcie - metodą fabryczną, jak i ręcznie w procesie budowy w celu dokładniejszego dostosowania kłód do siebie, biorąc pod uwagę osobliwości skurczu drewna.

2.       Kanadyjska miska - ma złożony kształt, podobny do trójkąta, który jest ręcznie cięty i może być wykonany jak ze szpikulcem, aby zwiększyć właściwości termoizolacyjne, tak i bez niego. Ogólnie klienci zamawiają właśnie takie drewniane domy.

Aby wybrać najlepszy sposób wyborki misek do swojego projektu zalecamy zapoznanie z informacjami w sekcji "Technologia".

Podczas budowania domów drewnianych z bali należy również dokładnie obliczyć konsekwencje procesu skurczu i kurczenia się kłód. Na przykład, aby zainstalować drzwi i okna, wymiary otworów, które są dla nich wykonane, powinny wynosić więcej niż 6-8 cm dla drzwi i 5-7 cm dla okien. Specjaliści z firmy Log House opracowują projekty domów wakacyjnych i berą pod uwagę wszystkie powyższe niuanse.

Gdy szukasz firmy budującej domy drewniane, zwracaj uwagę również na takie niezbędne technologie architektury drewnianej, jak:

- Zawieszanie zewnętrznych narożników w celu pokonania pęknięć w ścianach konstrukcji po ich skurczeniu.

- Łączenie końcówek kłód w cięciach za pomocą specjalnych metalowych opasek.

- Powstawanie pęknięć w kanadyjskiej misce, co pozwala na bardziej gęste układanie kłód i zagłuszanie pęknięć w kawałkach.

- W razie potrzeby używanie tajnego ostrza w kubku, aby rozwiązać problem i zwiększyć sztywność całej konstrukcji.

- Zastosowanie głęboko przepuszczalnego (do 15 centymetrów) środka antyseptycznego Shell Guard w miejscach niedostępnych dla naturalnej wentylacji, aby zapobiec pojawieniu się grzybów, pleśni i chrząszczy.

 

 

Nasza firma koncentruje się przede wszystkim na budowie domów drewnianych i innych ekologicznych obudów, które spełniają nawet najbardziej wyrafinowane wymagania, a jednocześnie pozostają dostępne dla wszystkich. Nie mamy punktu odniesienia dla zgodności technologicznej z krajowymi producentami, pracujemy zgodnie z kanadyjskimi normami jakości konstrukcji drewnianych domów - Log Building Standards.

Piękna łaźnia na swojej stronie poza miastem, stylizowana kawiarnia lub restauracja, przytulny hotel lub luksusowy dom górski wysoko w górach - wszystkie te projekty mogą być łatwo realizowane przez nas w możliwie najkrótszym czasie i za rozsądną cenę. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę wyjątkową strukturę - nie bój się łączyć różnych materiałów budowlanych, tak jak w USA i Europie. Zbuduj dom, w którym jedno piętro jest zbudowane z wykwintnego, ręcznie robionego kamienia lub cegły i drewnianych konstrukcji wierzchu. Lub, na przykład, sześciokątna willa z salą kominkową, sufity o wysokości 5 metrów, wspaniałe kolumny i drewniane schody wewnątrz. Aby wyświetlić i wybrać idei projektu, należy skontaktować się z wnętrza galerii domów drewnianych w ramce, a także projektów przeglądarki domków w odpowiedniej sekcji. 

Pierwszym zadaniem firme Log House jest pełne wdrożenie i wdrożenie życzeń naszych klientów na najwyższym poziomie. Właśnie dlatego wybraliśmy najnowocześniejsze technologie budowlane, które zapewniają żywotność drewnianego domu przez co najmniej 100 lat i dają nam możliwość tworzenia w pełni autentycznych projektów, podkreślając w ten sposób status i wzornictwo smaku naszych klientów.

Świadczymy usługi w zakresie sporządzania szczegółowego planu (projektowanie krajobrazu i opracowywanie spready i schematy technologiczne, szacunki materiałów itp.), zakup materiałów do realizacji przyszłego budownictwa oraz faktyczna budowa samej konstrukcji (w tym projektowanie pod klucz - montaż własnej produkcji drzwi, okna, układanie parkietu lub deski podłogowej, obicie tapicerki, montaż schodów i łukowe przyjęcia).

Wszystkie bez wyjątku etapy prac przy budowie drewnianych domów w ramie wykonywane są przez doświadczonych architektów ręcznie według opracowanego projektu. W rezultacie otrzymujemy tradycyjną drewnianą architekturę, atrakcyjną, przyjazną dla środowiska, przytulną i jednocześnie pięciokrotnie tańszą niż jej analogowy dom z cegły.

Cost of Tariffs

 

"Podstawowy" (walcowana belka) - od 80 EUR/m2.

"Podstawowy" (belka klejona) - 170 EUR/m2.

"Podstawowy" (profilowany pasek) - od 90 EUR. m2.

Domy z czerwonego kanadyjskiego cedru - od 1200 USD za m2.

 "Podstawowy" (dzikie logi) - od 150 EUR/m2.

"Pod klucz" (walcowana belka) - od 400 EUR/m2.

  Specyfikacja taryfów

Taryf "Podstawowy"

Taryf "Pod klucz"

Bezpłatne przygotowanie projektu

Tak

Tak

Usługi transportowe

Tak

Tak

Montaż i instalacja

Tak

Tak

Zestaw ścian i ścianek działowych

Tak

Tak

Raftingowa część

Tak

Tak

Stoki na piętrze

Tak

Tak

Podłoże dębowe na fundamencie

Tak

Tak

Czernowe podłogi

Tak

Tak

Podłogi pośrednie

Tak

Tak

Materiały eksploatacyjne (nagelya, tkanina lniana, pokrycia dachowe, systemy mocujące itp.)

Tak

Tak

Podstawowe przetwarzanie antyseptyczne

Tak

Tak

Szlifowanie wad drewna

Tak

Tak

Okablowanie elektryczne

Nie

Tak

Hydraulika rur instalacyjnych

Nie

Tak

Dekoracjawnętrzpomieszczeń (podłogi, parkiet, podszewka, obudowa, listwaprzypodłogowa, kafelkiitp.)

Nie

Tak

Wewnętrzna obróbka drewna (lakier, olej lniany, woskowanie i inne)

Nie

Tak

Okna z podwójnymi szybami (elementy Maco - Austria)

Nie

Tak

Obróbka zewnętrzna - tonowanie, gruntowanie, malowanie (4 warstwy) i ostateczne woskowanie

Nie

Tak

Drzwi wejściowe i wewnętrzne

Nie

Tak

Kompletny zestaw pokryć dachowych (para wodna, hydroizolacja, izolacja, płyta i dachówki) wraz z instalacjąwith installation

Nie

Tak

       

 

Opcje fakultatywne (negocjowane osobno)

Drewniane okna dwukomorowe - materiał - dąb, modrzew.

Dystrybucja sieci komunikacyjnych (prąd, wodociąg, kanalizacja).

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne - materiał - dąb, modrzew.

Rozmieszczenie sali kominkowej (instalacja kominka, muru i usunięcie komina).

Pomiary, projektowanie, produkcja i montaż schodów drewnianych dowolnego rodzaju.

Instalacja systemów do term, sauny lub basenu.

 

Co wpływa na koszt budowy w ramie

Metoda wycinania misek - rosyjska lub kanadyjska, ręcznie lub na maszynie, z kolcem lub bez.

Średnica kłód, z których wykonywana jest budowa drewnianego domu.

Sposób obróbki ścian kłody (który lakier stosować, ile warstw, woskowanie).

Stan podłoża i ilość pracy do przygotowania lub zalania fundamentu.

Typ i rodzaj obróbki antyseptycznej i leczenia przeciwpożarowego.

Złożoność ramy - liczba narożników, obecność kolumn i kompensatorów.

Złożoność dachu - budowa systemu krokwi i liczba rolek.

Obecność elektryczności na miejscu i miejsce pobytu dla brygady.

  

Ostatnie Projekty

Projekt №1 - 715 m2.

Meble ogrodowe

Altanka №1

Huśtawka ogrodowa

Huśtawka ogrodowa №27

Łaźnie z bali

Projekt №8 - 105,3 m2.

O nas:

Nasza firma działa na rynku drzewnym od 1992 roku i stała się odpowiedzialnym i godnym zaufania wykonawcą. Nasze produkty i usługi cieszą się dużym popytem w Europie, Afryce i Azji. Firma posiada międzynarodową akredytację i ustalony łańcuch dostaw.

Łączność:

Łączność:

W przypadku jakichkolwiek pytań, które Cię interesują, zadzwoń do nas lub złóż wniosek na nasz adres e-mail.

Godziny pracy:

  Pon. - Pt. 9:00 do 18:30.

  Sat. Słońce. - w drodze porozumienia.

Tel: + 38050-955-05-74 Viber / WhatsApp

            + 38099-161-99-44 Viber / WhatsApp (angielski, turecki).

            + 48-733-154-557 Polska / UE

E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

DOMY Z BALI/PROJEKTY/CENY